Мелком
Мелкомовські компресори переваги і застосування
23 Вересня, 2020
Показати все

Газодувки й повітродувки

Очисні споруди

Газодувки й повітродувки – це категорія нагнітальних машин, яка по тиску нагнітання є проміжною між вентиляторами і компресорами.

Як нижньої межі тиску нагнітання для компресорів зазвичай приймають рівень близько 1,5 атм (150 кПа) за абсолютним або 0,5 атм. (50 кПа) за надлишкового тиску.

Устаткування з більш низьким тиском нагнітання відносять до повітродувки, а створює перепад тисків менше 15 кПа – до вентиляторів.

Кордон між компресорами і воздуходувками не визначена чітко, тому пошук обладнання з надлишковим тиском нагнітання від 0,5 до 2 атм. рекомендуємо проводити як на сторінках, присвячених повітродувки, так і присвячених компресорів.

Газодувки й повітродувки зазвичай застосовують для транспортування повітря або газу і / або зважених в них сипучих речовин (цементу, зерна, борошна і т.п.), продувки (аерації) басейнів а компресори – для нагнітання газу в замкнутий об’єм.

За принципом дії можна виділити ротаційні (двохроторннім) машини і турбоповітродувки.

Двохроторннім ротаційні газодувки

Найбільш поширеним типом газодувок і повітродувок є ротаційні двохроторннім об’ємного дії. У порівнянні з газодувками інших типів типів двохроторннім газодувки відрізняються компактністю. Принцип дії такий газодувки показаний на малюнку. Аналогічним чином працюють і двохроторннім вакуумні насоси. У робочій порожнині двороторної машини синхронно обертаються два ротори, які виконують роль обертових поршнів. При обертанні вони захоплюють газ з всмоктуючого патрубка (на схемі – зліва) і переміщають його до нагнітального патрубка (праворуч). Як тільки обсяг газу, який переміщується між одним з поршнів і корпусом камери, з’єднується з нагнітальним патрубком, відбувається різке (майже адіабатичне) підвищення тиску до тиску нагнітання. Стиснення газу відбувається за рахунок зворотного потоку і робочий перепад тисків завжди дорівнює опору ланцюга. Синхронізація обертання роторів виконується шестеренчатой ​​передачею, тому газодувки такого типу часто називають шестерними компресорами.

Газодувки, повітродувки і шестерні компресори типу Рутс забезпечують подачу безмасляного повітря, так як в робочу камеру масло не подається. Вони відрізняються компонуванням, що застосовуються при виготовленні матеріалами, наявністю і типом зворотних клапанів, пасової або муфтової передачею, способом ущільнення між робочою камерою і камерою з шестерним блоком, ступенем вибухозахищеності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *