Основи роботи складових частин повітряного компресора 4ВУ1-5/9

Компрессор 4ВУ1-5-9М42Принцип роботи холодильника компресора 4ВУ1-5/9

 1. Чотириходовий проміжний холодильник радіаторного типу, встановлений в компресорі, призначений для охолодження протікає по трубках повітря, стиснутого в 1 ступені. Потік повітря, створюваний вентилятором холодильника, омиває зовні трубки перпендикулярно трубному пучку. Це забезпечує якісне охолодження (на 8-10 ° С) стисненого повітря.
 2. Рабочеее колесо вентилятора розміщено в розтрубі дифузора, прикріпленого до стійок холодильника. Дифузор розподіляє повітря по всій поверхні холодильника.
 3. Щоб з'єднати трубопровід з манометром встановлюється штуцер на верхній частині середньої кришки холодильника. Трубки системи продувки прикріплюються до нижніх кришок.

Система трубопроводів компресора 4ВУ1-5/9

 1. Основним призначення системи трубопроводів є з'єднання зі зворотним клапаном і холодильником 1 і 2 ступенів компресора. Система складається з колін, литих патрубків і сталевих труб з привареними фланцями.
 2. На нагнітальному патрубку 2 ступені встановлений зворотний клапан, який служить для запобігання надходження потоку повітря в компресор з нагнітальної магістралі. Така ситуація виникає в режимі регулювання або під час зупинки компресора, в разі падіння тиск в компресорі. Зворотний клапан постійно-відкритого типу включає в себе: корпус, підставу, пружини і пластини.

Запобіжні клапани компресора 4ВУ1-5/9

 1. Запобіжні клапани 1 і 2 ступенів типової конструкції відрізняються виключно жорсткістю пружин.
 2. Клапан запобіжний складається з: корпусу, сідла, склянки, клапана, важеля, пружини, регулювального болта, упору. До конічної поверхні втулки сідла притискається пружиною клапан, а сила натискання (регулювання клапана) проводиться болтом регулювальним і фіксацією його положення контргайкой. Важіль використовується для ручного випробування в разі наближення тиску в мережі до номінального, і ручного підриву клапана в разі потреби.
 3. Клапан запобіжний 1 ступені, встановлюється на кришці 1 ступені. Використовується при підвищенні робочого тиску нагнітання 1 ступені вище критичного, для скидання повітря в атмосферу. Такі перегони можуть бути викликані виходом з ладу клапанів 2 ступені.
 4. Клапан запобіжний 2 ступені, встановлюється на кришці 2 ступені. Використовується при підвищенні робочого тиску в повітрозбірнику вище критичного, для скидання повітря в атмосферу, внаслідок зниження витрат стисненого повітря або в результаті виникнення несправностей в системі регулювання продуктивності.
 5. Клапани запобіжні 1 і 2 ступені опломбовані і спрацьовують при тиску 3 ± 0,2 кгс / см2 і 9 ± 0,2 кгс / см2 відповідно.

Система регулювання продуктивності 4ВУ1-5/9

 1. Система регулювання продуктивності складова частина системи автоматики. Використовується для підтримки в повітрозбірнику тиску повітря, що дозволяє тримати рівень витрати повітря в оптимальних обсягах, без перевищення продуктивність компресора.
 2. При перевищенні витрати повітря вище номінального, в нагнетательной мережі тиск падає; якщо скоротити витрати, то тиск збільшиться. Регулювання продуктивності компресора в повітрозбірнику здійснюється по зміні тиску повітря.
 3. Система регулювання складається з: датчика контролю тиск повітря в повітрозбірнику, який подає сигнал в систему автоматики, що перетворює пристрою, який перетворює електричний сигнал датчика в пневматичний, і виконавчі органи.

Автоматизовані компресори використовують:

 • реле тиску в якості датчика;
 • електромагнітний вентиль як перетворюючого пристрою, що доставляє керуючий повітря до виконавчого органу;
 • перепускний клапан в якості виконавчого органу. Він встановлений на нагнітальному патрубку 2 ступені.

4. Через надмірну кількість використаного повітря автоматизовані модифікації компресора М3, М4, М7 і М8 можуть використовувати один з двох способів регулювання продуктивності:

 • зупинка електродвигуна і одночасне розвантаження компресора;
 • перепуск повітря з нагнітанням 2 ступені на всмоктування 1 ступені.

Вибір варіанту регулювання можна здійснити за допомогою перемикача на щиті управління.

Регулювання зупинками

При підвищенні тиску в повітрозбірнику компресора до 0,80-0,83 МПа (8,2-8,5 кгс / см2) реле тиску передає сигнал на пульт управління і компресор зупиняється. Одночасно спрацьовують електромагнітний вентиль продування 1 ступені, який з'єднаний з проміжним холодильником і електромагнітний вентиль, який управляє перепускним клапаном.

Регулювання перепуском

При підвищенні тиску в повітрозбірнику компресора до 0,80-0,83 МПа (8,2-8,5 кгс / см2) реле тиску передає сигнал, який включає електромагнітний вентиль продування і вентиль розвантаження, який відкриває подачу повітря в компресорі на перепускний клапан .

Повітря, що подається на перепускний клапан, віджимає поршень разом з клапаном, відкриваючи при цьому прохід для перепуску повітря на всмоктування 1 ступені з нагнітання 2 ступені.

При малому споживанні стисненого повітря інтервали між подачами більш тривалі, а подачі більш короткочасні. Для регулювання продуктивності в цьому випадку краще використовувати зупинки, так як цей спосіб більш економічний.

При збільшенні споживання стисненого повітря, інтервали між подачами більш короткочасні, а періоди подачі більш тривалі. Для регулювання продуктивності в цьому випадку краще використовувати режим перепуску, він економічніший. Також часті зупинки компресора можуть викликати посилення зношування підшипників і інших робочих вузлів компресора.