Принцип дії і пристрій компресора 4ВУ1-5/9 і його вузлів

Пристрій компресора 4ВУ1-5/9

Компрессор 4ВУ1-5-9М42Основні вузли компресора 4ВУ1-5/9:

 • картер;
 • шатуни;
 • блок циліндрів;
 • поршні;
 • колінчастий вал;
 • вентилятори;
 • клапанні головки.

Принцип дії компресора 4ВУ1-5 / 9

компресор від електродвигуна через муфту приводиться в рух і всмоктує повітря через спеціальний повітряний фільтр, стискає його в циліндрах 1 і 2 ступенів, а потім охолоджує в проміжному холодильнику, далі, нагнітається стиснене повітря в збірники повітря, звідки він і надходить в робочу область для подальшого використання .

Основні вузли компресора 4ВУ1-5 / 9

 1. Картер. Литий, чавунний, конструкція жорстка. У конструкції для установки колінчастого вала є 2 розточення, для отримання доступу до нижніх голівок шатунів передбачені 2 люка, для установки циліндрів передбачено у верхній частині 2 привалочних площині. На картері передбачений сапун, який використовується для вирівнювання внутрішнього тиску з атмосферним, і для заміни в картері олії.
 2. Вал колінчастий. Штампований, сталевий. На щоках закріплені чавунні противаги, які використовуються на компресорі для уравновешіванія.Вал двохкривошипний розміщується на конічних ролико-підшипниках в розточеннях картера. Шейки валу (кривошипні) розташовуються під кутом в 180 °. На краях валу розташовані: маховик і шків для приводу вентилятора. На шиях розташовуються по 2 шатуна, їх верхні головки з'єднуються з поршнями 1 і 2 ступенів.
 3. Шатуни. Штамповані, сталеві, двотаврового перетину. Нероз'ємна верхня головка шатуна з запресованої втулкою (бронзова). Рознімна нижня головка, залита бабітом. Маслоподающая трубка розміщена на кришці нижньої головки.
 4. Поршневі пальці і поршні. На порушених 1 і 2 ступенів встановлено 2 маслоз'ємних і 2 ущільнюючих кільця. Поршневі пальці пустотілі, плаваючого типу, відполіровані і загартовані зовні. Для нейтралізації осьових переміщень використовуються пружинні стопорні кільця.
 5. Циліндри. Чавунні, поверхня ребриста, відливаються попарно у вигляді блоків. Зверху і знизу розташовані фланці. До картера кріпляться нижніми фланцями, на верхніх - встановлені клапанні коробки, клапанні головки і кришки.
 6. Коробки клапанні. Чавунні, розділені внутрішньою перегородкою, на всмоктувальну і нагнітальну частини. До кожної приєднані патрубки, що всмоктує і нагнітальний. Клапанні кришки чавунні, поверхня ребриста для поліпшення тепловіддачі.
 7. Клапанні головки 1 і 2 ступенів. Конструкція ідентична, розрізняються розмірами. В основі клапанні плити, на яких базуються нагнітальні і всмоктувальні клапани. Принцип роботи: пластини, під час роботи компресора, під дією всмоктується і нагнітається віджимаються, при цьому вони відкривають прохід для повітря.
 8. Вентилятор. Осьової, прикріплений до корпусу встановленим на картері кронштейном. Використовують для прискорення охолодження холодильника і циліндрів. Привід вентилятора здійснюється через клино-ремінну передачу від колінчастого валу. Передавальне число 1: 2,06. Натягується ремінь за допомогою натяжної болта.