Пропонуються компресорні установки високого тиску типу КР-2 і компресор поршневий ВТ1,5-0,3/150. Ці компресори призначені для стиснення атмосферного повітря і нагнітання його в балони до тиску 150 або 200 кгс/см2 в ручному (КР-2 і ВТ1,5-0,3/150А1) і автоматичному (AКР-2 і ВТ1,5-0, 3/150А2) режимах.
Вони можуть використовуватися для запуску дизель-електричних агрегатів, для забезпечення об’єктів стисненим повітрям і на бурових установках. За бажанням замовника можуть комплектуватися блоком очищення і осушення повітря УБОВ-0,3 / 150.
Вироби мають однакові технічні параметри, але різну компоновку і тип приводу.
Установки типу КР-2 мають привід компресора від електродвигуна через клиноременную передачу, а ВТ1,5-0,3 / 150 – через пружну муфту.
Як машини для стиснення застосований компресор поршневий, вертикальний, триступеневий, з одним диференціальним поршнем.
Мастило – циркуляційна під тиском. Система охолодження – рідинна, замкнута з примусовою циркуляцією через радіатор від автомобіля ВАЗ.
Компресор ВТ1,5-0,3 / 150А2 має підігрів масла.
Продуктивність:
Потужність електродвигуна – 7,5 кВт
На базі компресора AКР-2 розроблений і виготовляється компресор КР-25 призначений для нагнітання повітря, очищеного від вологи, масла і вуглеводнів, в балони дихальних апаратів до тиску 200 кгс / см2, а також для запуску дизельних установок.
В даний час особлива увага приділяється охороні навколишнього середовища. Встановлено, що втрати бензину при зберіганні в резервуарах тимчасового утримання об’ємом 5000 м3 від випарів становлять 26 тонн на рік. Наукової виробничої інжинірингової компанією “Зірка” (м.Запоріжжя) запатентована “ВСТАНОВЛЕННЯ УЛОВЛЮВАННЯ та компримування ПАРІВ БЕНЗИНУ УКПБ-20” (ПАТЕНТ УКРАЇНИ № 47729А), ПРИЗНАЧЕНА ДЛЯ ЗАПОБІГАННЯ ВТРАТ ВІД ВИКИДУ ПАРІВ БЕНЗИНУ ТА ІН. НАФТОПРОДУКТІВ В АТМОСФЕРУ на нафтобазі, НАФТОПЕРЕРОБНИХ ЗАВОДАХ І ЗАПРАВКИ.
Втрати бензину при зберіганні в РВС 5000 м3 від малих і великих подихів складають близько 26 тонн на рік. Установка УКПБ-20 вирішує проблеми викиду парів бензину в атмосферу, охорони навколишнього середовища і гарантує екологічну безпеку.
Один кубічний метр пароповітряної суміші в будь-якої ємності з бензином містить, в залежності від пори року, від 0,35 до 1,8 кг бензину. В процесі експлуатації паровоздушная суміш випускається в атмосферу. Пари бензину, що потрапили в атмосферу, призводять до його безповоротної втрати, до забруднення навколишнього середовища і утворюють пожежо- та вибухонебезпечне хмара.
Установка складається з м’якого резервуара – газосборника, агрегату компресорного ГТ0,8-0,25 / 41С і трубопроводів.
Паровоздушна суміш, що витісняється зі сховища, накопичується в м’якому резервуарі. При досягненні розрахункового обсягу включається компресорний агрегат. У процесі стиснення пароповітряної суміші бензину в агрегаті і межступенчатом охолодження відбувається конденсація бензинових фракцій, які автозливу скидаються в накопичувальну ємність і автоматично повертаються в сховище. Очищене повітря скидають в атмосферу.
Компресорний агрегат ГТ0,8-0,25 / 41С розроблений ВАТ “Мелітопольський компресор” спеціально для УКПБ-20 на замовлення НПІК “Зірка”.
Конструкція агрегату відповідає вимогам Правил будови і безпечної експлуатації компресорних установок з поршневими компресорами, що працюють на вибухонебезпечних і шкідливих газах ПБ 09-297-99.
Компресорний агрегат ГТ0,8-0,25 / 41С є вертикальний компресор з диференціальним поршнем без змащення циліндрів. Охолодження циліндрів, проміжних і кінцевого холодильників – рідинне, автономне.
Привід компресора від електродвигуна через клиноременную передачу.
Агрегат призначений для експлуатації в приміщеннях, що охороняють його від впливу атмосферних опадів, прямого сонячного випромінювання при температурах від мінус 10 до плюс 35 ° С, оснащений мікропроцесорною системою автоматики, що забезпечує дистанційне керування з диспетчерською або операторської на відстані до 100 м.
Наше підприємство виготовляє роторні машини типу рутс – це газодувки ротаційні виконання 1Г і компресори роторні типу ВФ.
Умовно конструктивно вони ділять за габаритами. Застосовуючи різні комбінації міжцентрової відстані. довжини поршня і частоти обертання роторів отримуємо вироби з продуктивністю від 0,24 до 37 м3 / хв при різниці тисків від 20 до 80 кПа.
Компресорний блок і асинхронний електродвигун з’єднані пружною втулочно-палацовий муфтою.
Ці вироби виготовляються з сірого чавуну і конструкційної сталі, тому можуть транспортувати неагресивні до цих матеріалів гази і не містять вологу, а оскільки принцип роботи заснований на малих зазорах між обертовими роторами і корпусними деталями (до 0,05 мм), то не допускається транспортувати гази з механічними домішками.
Конструкція газодувок виконання 1Г і використання системи продувки відповідних порожнин газодувок нейтральним газом, дозволяють застосовувати їх для транспортування отруйних, токсичних та агресивних до маслу газів.
Компресори роторні можуть поставлятися з глушниками всмоктування і нагнітання, які дозволяють знизити газодинамический шум до 95 дБА, застосування шумозаглушающіх кожухів знижують корпусних шум до 85 дБА.
Можуть працювати в режимі нагнітання або всмоктування.
Найбільш важливі області застосування:
а) аерація:
б) видалення пилу:
в) техніка кондиціонування повітря:
г) зворотне промивання фільтрів:
д) технологія виробничих процесів:
е) пневматичний транспорт:
ж) стабілізація становища:
Вся продукція, яку виготовляють заводом, сертифікована і не представляє проблем при проходженні митних операцій. ВАТ “Мелітопольський компресор” має представництва в Росії.